IT Parťák: Vzdálená IT podpora v kapse
pracovní dny: 8:00 - 20:00 | víkendy: Zavřeno
dnes:
558 080 080
IT Parťák / Blog / Jak připojit TV k Wi-FI

Jak připojit TV k Wi-Fi?

Jak připojit internet ve smart TV a jak si ním poradit ve starším typu televize? Pomůžeme vám s tím nejlepším řešením.

Publikováno 11.09.2023

V telefonu, v tabletu a samozřejmě také v notebooku i PC. Mít připojený internet ve všech zařízeních potřebných k práci je dne samozřejmostí – a to se týká i TV.

Jak ale televizi k internetu připojit a co si počít se starším modelem, který se připojit sám od sebe neumí? Poradíme vám, jak postupovat, aby vás technika zbytečně netrápila.

Jak připojit smart TV k internetu? Nejsnáze přes Wi-Fi síť

Moderní chytré televize dnes najdete nejen ve většině domácnosti, ale také firem a kanceláří. Bezdrátové připojení k internetu pomocí Wi-Fi je proto tím nejsnazším a také nejběžnějším řešením, po kterém můžete sáhnout.

Jak při něm postupovat?

  1. Otevřete nastavení TV, buď v nabídce hlavního menu nebo přes dálkový ovladač.
  2. V menu si zvolte nastavení sítě (typ sítě, bezdrátová síť, kabelová síť apod.)
  3. V sekci bezdrátové Wi-Fi si vyberte svoji Wi-Fi síť a zadejte heslo.

Bezdrátové připojení TV je poměrně snadnou metodou, díky které budete moct rychle využívat prohlížeč na velké obrazovce, přehrávat online videa, připojovat se na videohovory a další. Pokud byste však chtěli mít jistotu rychlejšího a stabilnějšího připojení, vhodnější volbou je připojení internetu skrze LAN kabel.

Připojení smart TV pomocí LAN kabelu

Pro připojení TV k internetu pomocí LAN kabelu vám bude stačit zmíněný kabel (nejběžněji se používá přímý LAN (ethernet) kabel kategorie 5E), kterým propojíte zdroj internetu (síťovou zásuvku ve zdi, případně samotný Wi-Fi router) s televizí.

  1. Jeden konec kabelu zapojte do zdroje internetu a druhý do příslušného konektoru v TV. Najdete ho buďte vzadu, nebo na boku TV pod označením LAN.
  2. TV se buďto automaticky připojí, případně bude vyžadovat manuální nastavení. To najdete opět v sekci menu nastavení sítě, pod názvem drátové připojení či podobné.

Pokud jste postupovali po jednotlivých krocích, vaše smart TV by nyní měla přijímat internet a spolu s ním mít i přístup ke všem online funkcím a aplikacím.

Pokud si však stále nejste jistí, případně internet nenacházíte, neztrácejte zbytečně svůj drahocenný čas – kontaktujte IT Parťáka, který se s vámi na dálku spojí, podívá se na obrazovku vaší TV a stav našeho Wi-Fi routeru, a srozumitelně a jasně poradí řešení vašich potíží.

Vyzrajte nad IT technologiemi!

S naším newsletterem vás jen tak nezaskočí.

Jak k internetu připojit starou TV? Využijte vhodné příslušenství

I do starší TV můžete zvládnout dostat internet – pomocí vhodného příslušenství, které k ní snadno připojíte. Na výběr máte hned několik možností.

Wi-Fi adaptér

Wi-Fi adaptér, malá přenosná „anténka“, kterou do TV připojíte, přidá vašemu zařízení bezdrátový internet, třebaže ho samo od sebe nenabízí. Příslušenství stačí zapojit do USB portu, který najdete vzadu nebo na boku své TV. Bude se vám hodit pro přehrávání videí, přenos dokumentů, fotografií i prezentací, videohovory a další. Pozor, ne všechny televize podporují tento adaptér, ověřte si to před nákupem.

Multimediální centra

Příslušenství, které k TV nejběžněji připojíte skrze HDMI konektor, vám taktéž umožní přehrávat veškeré vybrané soubory, ale disponuje i chytrými funkcemi navíc. Mezi ty přední patří hlavně možnost zrcadlení obrazu, díky čemuž můžete propojit obraz ze svého notebooku do TV – tuto funkci uvítáte především u společných prezentací nebo videokonferencí, ale také, když už vám vaše pracovní plocha nestačí.

K nejznámějším a nejpoužívanějším multimediálním centrům patří třeba krabičky od několika výrobců s systémem Android TV nebo zařízení:  Apple TV, Amazon Fire TV Stick či Chromecast.

Který způsob připojení zvolíte? Poradíme vám ten nejlepší

Při výběru způsobu připojení se můžete řídit jak svým typem TV, tak i tím, jak často na ní internet potřebujete využívat a k čemu. Pokud si nejste jistí, který způsob zvolit, máme pro vás řešení – kontaktujte IT Parťáka, který vám poradí a doporučí ten nejlepší postup přesně pro vás, abyste nemuseli zbytečně ztrácet svůj čas. Můžeme také poradit jak k televizi připojit klávesnici a myš, aby se vám pohodplněji ovládala.

IT technologie má být radost, ne starost!

Autor článku

Stanislav Byrtus
Stanislav Byrtus

Váš IT Parťák

Všechny články
Nejasnosti v připojení TV k internetu?
pracovní dny: 8:00 - 20:00
|
víkendy: Zavřeno