IT Parťák: Vzdálená IT podpora v kapse
pracovní dny: 8:00 - 20:00 | víkendy: Zavřeno
dnes:
558 080 080
IT Parťák / Blog / Proč některé firmy přecházejí na Apple

Proč některé firmy přecházejí na Apple

6 důvodů, které vás možná přesvědčí 

Publikováno 22.01.2024

Na začátek je dobré si říct, že by v každé firmě zaměstnanci měli mít možnost vybrat si Apple nebo Microsoft, podle toho, s čím budou nejproduktivnější a co jim více vyhovuje. V době přesyceného trhu práce může být tento příjemný benefit tím, co zaměstnance u vaší firmy potěší.
Každopádně dnes se budu snažit vám přiblížit, proč jsou právě Apple zařízení vhodná do firem.

Bezpečnost

Jedna z nepopiratelných výhod přístrojů od společnosti Apple je právě jejich bezpečnost. Může za to hlavně uzavřený systém, takže je pro vir mnohem složitější se rozšířit po síti ve firmě a napadnout tak více zařízení.

Počítače od Applu mají vestavěné zabezpečovací funkce pro ochranu dat a uživatelů. Za všechny jmenujme např. možnost vzdáleného smazání všech dat na zařízení v případě ztráty či odcizení.

Bezpečné aplikace jsou také jeden z důležitých bodů, proč si vybrat právě Apple. App Store je dlouhodobě známý svou bezpečností a velice složitými procesy, jimiž musejí vydavatelé projít, když do něj chtějí přidat svou aplikaci. Každý software prochází jak malware kontrolou, tak kontrolou využití uživatelských dat. To je také důvod, proč je v knihovně aplikací Apple méně programů a her, zato si ale můžeme být skoro jistí, že se zde nenachází nebezpečný či podvodný software. (Není to 100%, ale v porovnání například s Google Play knihovnou aplikací jde vidět, že tohle Apple zvládl na jedničku.)

Zajímají vás podobná témata?

Odebírejte náš newsletter:

Pohodlí práce

Apple ekosystém je dle mého názoru velice spolehlivý a jednoduchý. Ať už díky funkcím jako AirDrop (přes kterou se dají posílat fotky a soubory bez jakékoliv komprese dat – takže zůstanou stejně kvalitní), nebo například díky propojenému Apple ID, který všechny vaše přístroje synchronizuje: vše máte na jednom místě, a cokoliv uděláte na jednom zařízení, to se udělá i na těch zbývajících.

Cena

I když jsem nečekal, že někdy uvedu jako pozitivum pro Apple cenu (zarytí fanoušci Microsoftu jistě znají nespočet vtipů na toto téma) , tak co se týče například MacBooku , pohybuje se cena u verze Air (která je více než dostačující pro kancelářskou práci) okolo 23 tisíc a více. Jedná se o MacBooky s čipem M1, které mají navíc podporu Microsoft – takže Office aplikace na těchto zařízeních běží bez problému.

 

Aplikace zdarma
Při zakoupení například MacBooku máte k dispozici zdarma program iMovie nebo Akcie. iMovie slouží ke střihu videí, podobný software je na zařízeních s Windows placený. iMovie je zdarma a k základnímu i pokročilejšímu střihu videí je perfektní. V aplikace Akcie si můžete vyhledat jakoukoliv firmu na akciovém trhu, připnout si ji například na plochu (aby vám nic neuteklo), a když máte více zařízení pod jedním AppleID, můžete si „sledované“ akcie prohlížet v pohodlí například i na telefonu.

Design

Jedna z velkých výhod produktů společnosti Apple je i jejich design. V kancelářském prostředí se dají právě tyto přístroje barevně sladit – takže interiér vaší firmy dokáže vypadat velice profesionálně. A jestli je jedna věc, která se těmto zařízením nedá vytknout, je to právě jednoduchý a čistý design.

Baterie

U nových MacBook Air modelů s čipem M1 a novějších vám baterie dokáže vydržet velice dlouho.

Bez jakéhokoliv šetření baterie dokáže MacBook Air vydržet při práci 10 až 12 hodin bez nabití, a to i v podmínkách, kdy jas notebooku je na maximální hranici a počítač po celou tu dobu pracuje. Jestliže trošku upravíte nastavení jasu a využití zařízení, můžete se vyšplhat i na hodnoty 16 až 18 hodin.

Autor článku

Stanislav Byrtus
Stanislav Byrtus

Váš IT Parťák

Všechny články
Chcete poradit s výběrem zařízení Apple do firmy?
pracovní dny: 8:00 - 20:00
|
víkendy: Zavřeno

Zařazení článku

Kategorie
Štítky