IT Parťák: Vzdálená IT podpora v kapse
pracovní dny: 8:00 - 20:00 | víkendy: Zavřeno
dnes:
558 080 080
IT Parťák / Blog / Jak zapnout Wi-Fi na notebooku

Jak zapnout Wi-Fi na notebooku

Odmítá se váš notebook připojit k internetu? Známe řešení.

Publikováno 31.07.2023

Bez připojení k internetu se v dnešní době v práci prakticky neobejdete. Co si ale počít, když se k němu váš notebook nebo počítač odmítá připojit? Na vině může být hned několik zádrhelů.

IT Parťák ale naštěstí ví, jak si s Wi-Fi poradit. Podívejte se, jak můžete postupovat, abyste se brzy mohli vrátit ke své rozdělané práci.

Jak zapnout Wi-Fi na notebooku?

Pokud ke své práci využíváte běžný notebook, tlačítko zapnout Wi-Fi najdete v jeho nastavení. Můžete postupovat přímo přes něj, anebo rychleji a snáze, přímo ze spodního menu hlavní obrazovky.

  1. Klikněte vpravo dole (zpravidla) na ikonky vedle aktuálního času a data. Pravděpodobně se bude jednat o ikonku baterie, nastavení hlasitosti a Wi-Fi (ta při její absenci vypadá jako globus, případně jako letadlo, pokud máte aktivní letový režim).
  2. V nabídce si vyberte pole „Wi-Fi“ které rozklikněte.
  3. Následně vyhledejte svoji Wi-Fi síť a kliknutím, případně zadáním hesla se k ní připojte.

 

Chcete o nových článcích vědět mezi prvními?

Stačí se přihlásit k odběru novinek.

Internet není k dispozici? Pozor na letový režim

Pokud jste postupovali správně, ale váš internet ne a ne fungovat, na vině může být i tzv. letový režim, který můžete mít spuštěný.

  • Letový režim najdete a vypnete ve stejné nabídce jako nastavení Wi-Fi popsané výše.
  • Druhou možností je jeho ovládání přímo z klávesnice – jeho příslušná klávesa bude obsahovat ikonku letadla nebo vysílače.
  • Pokud si nejste jistí, o kterou klávesu se jedná, můžete IT Parťákovi ukázat svoji klávesnici kamerou telefonu.

Stále nic? Zkuste restartovat router

Pokud jste v notebooku postupovali přesně tak, jak jste měli, ale internet stále nikde, řešení se může nacházet na vašem Wi-Fi routeru – malé krabičce s anténami (nebo bez nich), která vysílá internet pro vaše zařízení. Pomoct může to nejsnazší řešení – vypnout jej a znovu a zapnout. Jak na to?

  • Na svém Wi-Fi routeru najděte a stiskněte hlavní spínač – většina kontrolek by v tu chvíli měla zhasnout. Vyčkejte 10–15 vteřin a následně ho zvovu stiskněte. 
  • Pokud se vám nedaří najít vhodný spínač, zvolit můžete i přímočařejší řešení – odpojte přívodní kabel routeru. Opět 10–15 vteřin vyčkejte a poté ho znovu připojte.

Vrátil se vám váš internet, nebo stále odolává? Potíž může být skrytá také někde jinde, například ve špatném softwarovém nastavení nebo konfiguraci Wi-Fi sítě. Ať už tkví řešení v čemkoliv, IT Parťák vám ho pomůže nalézt

Rádi vám pomůžeme s vašimi IT požadavky, od složitých komplikací až po drobné IT úkony, tipy a triky. Kontaktujte nás pro jasnou a srozumitelnou pomoc na počkání.

Autor článku

Jiří Chovanec
Jiří Chovanec

Váš IT Parťák

Všechny články
Nejste si jistí, jak zapnout Wi-Fi na notebooku?
Stačí nás kontaktovat
pracovní dny: 8:00 - 20:00
|
víkendy: Zavřeno