IT Parťák: Vzdálená IT podpora v kapse
pracovní dny: 8:00 - 20:00 | víkendy: Zavřeno
dnes:
558 080 080
IT Parťák / Blog / Jak tisknout bez počítače přes Wi-Fi/internet

Jak tisknout bez počítače přes Wi-Fi/internet

Tipy pro vzdálený tisk

Publikováno 17.01.2024

Časy tisknutí přes USB kabel, nebo dokonce paralelní port jsou už dávno za námi. Dostali jsme se do doby, kdy svou domácí tiskárnu můžeme používat, i když jsme na služební cestě v zahraničí. V tomto článku si ukážeme nejpoužívanější možnosti vzdáleného tisku. K využití těchto možností dokonce nemusíte používat ani počítač. Stačí vám chytrý telefon.

E-mailový tisk

Jedná se o nejjednodušší variantu, pokud ji vaše tiskárna podporuje. Stačí v jakémkoliv zařízení vzít dokument a odeslat jej jako přílohu na e-mail tiskárny. Ta už jej poté vytiskne dle vámi nastavených preferencí. Pokud do e-mailu napíšete nějaký text (například poznámku k dokumentu), vytisknut bude i ten. 

Nechcete přijít o žádný článek?

Odebírejte náš newsletter:

Aplikace

Výrobci tiskáren mají často své aplikace (Epson iPrint, HP Smart apod.). V těchto aplikacích si nastavíte svou tiskárnu a poté můžete ze svého zařízení, ať už se jedná o Android, iOS, Windows, nebo MAC, tisknout odkudkoliv. Výhoda oproti e-mailovému tisku spočívá v tom, že se aplikace zobrazuje jako klasická tiskárna, takže lze tisknout i z jiných aplikací (například přímo z MS Word, tisknout webovou stránku, PDF, …). 

Tipy pro vzdálený tisk

Pokud tisknete na firemní tiskárně, ne vždy byste byli rádi, kdyby vaše dokumenty četli ostatní lidé, kteří chodí okolo tiskárny. U vzdáleného tisku lze nastavit, že tiskárna dokument vytiskne, až když jste poblíž se svým zařízením, případně po zadání PIN kódu.

Mnohé tiskárny již disponují stand-by režimem, kdy jsou nepřetržitě připojeny k internetu. Odpadá tak starost s tím, že by se vám dokument nevytisknul a uvíznul by někde mezi vaším telefonem a tiskárnou.

Možnosti vzdáleného tisku je na tiskárně třeba povolit a někdy i trochu nastavit některé parametry. Když novou tiskárnu vybalíte z krabice, má většinou tuto možnost vypnutou.

Tisk není vždy 100% spolehlivý. Nezažil jsem zákazníka, u kterého bych nemusel alespoň jednou řešit nějaký problém s tiskárnou. Pokud vzdálený tisk nevyužíváte pravidelně, doporučuji jej alespoň jednou za čas vyzkoušet, abyste nebyli nemile překvapeni, až jej budete potřebovat využít.

Autor článku

Jiří Chovanec
Jiří Chovanec

Váš IT Parťák

Všechny články
Nevíte si se vzdáleným tiskem rady?
pracovní dny: 8:00 - 20:00
|
víkendy: Zavřeno