IT Parťák: Vzdálená IT podpora v kapse
pracovní dny: 8:00 - 20:00 | víkendy: Zavřeno
dnes:
558 080 080
IT Parťák / Jiří Chovanec

Jiří Chovanec

Jiří Chovanec

Jiří Chovanec

Váš IT Parťák

Ve světě IT je Jirka doma už od dětství. Jeho studijní cesta proto vedla studiem informatiky a elektrotechniky, pak ho kroky zavedly na pozici pracovníka zákaznické podpory. Zdokonalil se v cizích jazycích a zjistil, že komunikace se zákazníky ho baví a naplňuje. Proto se hned, jakmile se o IT Parťákovi dozvěděl, do něj přihlásil – a my jsme rádi, že ho v týmu máme!

Jak jsem se stal Parťákem

Svůj první PC jsem dostal v 6 letech. Tehdy to byly velké, bílé, nevzhledné bedny. S bráchou nám ho pořídila mamka, která chtěla, ať se s ním naučíme, a u mě navíc už odmala viděla zájem o veškerou techniku, hlavně o zařízení s displejem :) S počítačem jsem se rychle naučil pracovat a o pár let později jsem již s IT pomáhal rodině, kamarádům, a nakonec i celé vesnici a pár podnikatelům.

S každým IT problémem jsem se tehdy popral a vyřešil ho, i když mi to někdy zabralo spoustu času. Volba střední školy pak pro mě byla jasná – studoval jsem informatiku a elektrotechniku na průmyslovce v Ostravě.

Po studiu jsem zjistil, že mi v IT chybí kontakt s lidmi a že dělat programátora zabraného ve světě IT není nic pro mě. Začal jsem proto pracovat na zákaznické podpoře ve firmě se spotřební elektronikou. Naučil jsem se komunikovat se zákazníky a při komunikaci s dodavateli jsem i trénoval cizí jazyky, scházelo mi ale mé IT zaměření.

A tak jsem se stal IT Parťákem. Můžu tady uplatnit své IT znalosti a zároveň komunikuji s lidmi, což mě baví. Navíc mám možnost upravovat interní systémy, které využíváme, což mi moji práci ještě více zpestřuje. A v neposlední řadě máme super kolektiv.

Z IT mě nejvíc baví

Nejvíce mě baví hardware (cokoliv fyzického, na co se dá sáhnout), ale také rád pronikám do pokročilejších zákoutí počítačových sítí. Jsem vášnivým uživatelem Androidu, ale jelikož si rád dělám na věci vlastní názor, měl jsem i iPhone.

Rád čtu IT články z uznávaných a kvalitních zdrojů, ale také procházím různá fóra, novinky a recenze. Vždy mě překvapí, co všechno se dá ještě vymyslet.

Momentálně si vytvářím a upravuji vlastní web a osvěžuji si své znalosti programování. Celý den bych se tomu ale věnovat nedokázal – chyběla by mi komunikace s lidmi.

Ve volném čase se věnuji

O víkendu si rád zajedu s rodinou na výlet (do města i do přírody), případně zajdu s kamarády na pivo. Večer rád odpočívám u trochy vína (nejlépe červeného, polosuchého z českých vinic) a dobré knihy (nejraději mám dobrodružné fantasy), případně u filmu (mám rád starší české filmy, nebráním se však ani těm moderním či seriálům).