IT Parťák: Vzdálená IT podpora v kapse
pracovní dny: 8:00 - 20:00 | víkendy: Zavřeno
dnes:
558 080 080
IT Parťák / Filip Svačina

Filip Svačina

Filip Svačina

Filip Svačina

Váš IT Parťák

Filip je Parťákem s roky a kvantem zkušeností ze světa IT. Spravoval celofiremní sítě, poskytoval IT podporu živnostníkům a malým i větším firmám. Je velkým nadšencem do oprav každého zařízení a baví ho prozkoumávat detaily softwarových systémů, ve kterých se prostě vyzná. Zkrátka Parťák na svém místě!

Jak jsem se stal Parťákem

Ještě coby náctiletý jsem získal svoji první „práci“ v IT. To, když se mi podařilo rozběhat legendární hru Doom, kterou mi kamarád donesl na 14 disketách. Několik dalších dní jsem pak hru instaloval u všech mých kamarádů, kteří měli počítač také. Od té doby mě svět IT nepřestává bavit a fascinovat.

Vystudoval jsem informatiku a začal pracovat v IT, se kterým pomáhám lidem. Celý pracovní život – už od roku 2006 pracuji jako IT technik a také jako technik hardware. Za ty roky jsem pomohl a poradil více jak tisícům lidí ať už s hardwarovým nebo softwarovým problémem.

Pracoval jsem totiž jako „interní ajťák“ ve větší firmě, kde jsem si vyzkoušel správu celofiremní sítě. Zažil jsem i práci ve dvou různých IT firmách, které řešily IT podporu pro své zákazníky. To byli živnostníci, různí podnikatelé a malé a větší firmy. Tehdy se ještě k zákazníkům muselo v naprosté většině případů dojíždět, takže jsem s nimi spoustu věcí řešil osobně. Ne všechno šlo vyřešit na dálku přes teamviewer.

Přesně proto jsem rád, že teď jsem v IT Parťákovi, kde můžu pro řešení IT potíží zákazníků používat nejnovější technologii asistované reality (AR). Takže se jejich požadavky mohou řešit hned, ušetří se tak čas a starosti s fyzickým výjezdem.

Z IT mě nejvíc baví

Nejvíce mě baví hardware a práce s ním – různé opravy techniky jsou mým koníčkem i v soukromém životě. Neustále něco vymýšlím, vylepšuji a opravuji.

Za svoji kariéru jsem získal zkušenosti prakticky s jakýmkoliv IT zařízením. Ať už jde o velká kancelářské i malé domácí tiskárny, Wi-Fi routery, EET, mobilní telefony, tablety, počítače, notebooky nebo jakékoliv zařízení počítačové sítě. Pod rukama mi prošlo tisíce různých zařízeních od snad všech běžných výrobců, co na trhu jsou.

Nevyhýbám se ale ani softwaru, kdy každá nová zkušenost mě stále obohacuje o nová poznání. Znám prakticky všechny verze systému Windows – baví mě řešit různé zapeklitosti v těchto systémech. Rád čtu IT články, ať už to jsou testy, recenze nebo informace o novinkách, procházím různá IT fóra, sbírám nové informace a zajímavosti ze světa IT.

Ve volném čase se věnuji

Ve volném čase se věnuji své rodině – především mým dětem a manželce. Když nejsem s nimi, rád si zajdu s kamarády na pivko nebo na koncert nějaké z našich oblíbených kapel. Také rád sleduji filmy jakéhokoliv žánru a hraju hry na PC – především z žánru FPS a RPG.

A když mám přeci jen ještě trošku volného času, tak se věnuji různým opravám, ať už věcí doma anebo techniky zbytku rodiny či kamarádů.